Післявоєнне відновлення України: як уникнути поширених невдач і зробити його людиноцентричним

Яким має бути післявоєнне відновлення України? Дискусія на цю тему вже триває, і ми в Адамант Капітал хочемо доповнити її нашими пропозиціями.

Насамперед, Україна має уникнути поширених невдач, які спіткали післявоєнні відновлення багатьох країн. Такими невдачами були погане стратегічне планування, недостатній контроль за витратами, а також нездатність створити підґурунтя під час реконструкції для довгострокового економічного зростання.

А кінцевою метою відновлення має бути створення в Україні такого середовища, яке сприяє реалізації людського потенціалу. Щоб її досягти, буде замало зосередитися лише на відбудові фізичних активів і економічному зростанні. Саме тому ми пропонуємо ряд доповнень у сферах «Три ‘і’»: інклюзія, інституції й інфраструктура.

Тож до вашої уваги «Післявоєнне відновлення України: як уникнути поширених невдач і зробити його людиноцентричним» (PDF). Також ми підготували для вас англомовну версію: Ukraine’s post-war recovery: Preventing failure and focusing on the people” (PDF).