Ризики-2020: чого очікувати металургам від прийдешнього року

GMK Center оцінює вартість ризиків наступного року для гірничо-металургійного комплексу в $1,9 млрд

Наступний рік не обіцяє бути легким для компаній гірничо-металургійного комплексу країни. Адже багато факторів, що визначали тенденції 2019 року, продовжать впливати на світову і внутрішню кон’юнктуру в сталевій індустрії й у 2020-му.

За оцінками GMK Center, у 2019 році вітчизняний ГМК через негативні внутрішні і зовнішні фактори недоотримав $2,8 млрд. Водночас аналітики GMK Center оцінюють вартість ризиків наступного року на рівні $1,9 млрд.

GMK.center - riziki 2020

Світова кон’юнктура

Після різкого скорочення споживання сталі в ключових для України регіонах (в Євросоюзі – на 3%, у країнах MENA – на 7%, у Туреччині – на 20%) очікування на наступний рік мають помірно обережний характер. Наприклад, асоціація EUROFER прогнозує, що у 2020 році видиме споживання сталі в Євросоюзі може зрости на 1,4% за рахунок помірного зростання з другого кварталу наступного року, Arab Iron and Steel Union прогнозує підвищення попиту на 2,0% у країнах MENA після падіння на 7% у 2019 році.

Загалом агентство Fitch прогнозує, що 2020 рік буде негативним для глобальної сталеливарної промисловості. При цьому аналітики не виключають помірного відновлення галузі наступного року. У результаті тимчасового скорочення потужностей і зниження цін на сировину маржа у виробництві сталі може збільшитися порівняно з підсумками 2019 року.

World Steel Association очікує, що глобальний попит на сталь у 2020 році зросте на 1,7% – до 1,8 млрд т. При цьому прогнози щодо виробництва і споживання сталі в Китаї наступного року – негативні.

Внутрішня кон’юнктура

На думку Констянтина Фастівця, керівника аналітичного відділу ІК «Адамант Капітал», наступного року динаміка виробництва сталі не зміниться. Аналітики GMK Center вважають, що показники виробництва сталі у 2020 році можуть варіюватися в межах 20,8-21,1 млн т, тобто від мінус 1% від рівня нинішнього року до +0,5%.