Інвестиція року: обираємо 5 найщедріших вкладень в українську економіку

Щомісяця в Україну надходить близько $100 млн прямих інвестицій. Аграрний сектор, телекомунікації, відновлювальна енергетика, виробництво – далеко не повний список напрямків, у які інвестори продовжують вкладати.

У 2018 році потік прямих іноземних інвестицій трохи знизився порівняно з 2017-м, коли надходження сягали рівня $150 млн щомісяця. Разом з тим обсяг капітальних інвестицій в економіку країни, за даними Держстату, в січні – вересні 2018-го на третину перевищив показники минулого року і склав 337 млрд грн.

Опитані Mind інвестбанкіри розходяться в оцінках інвестиційних підсумків року. Одні називають ринок «мертвим», інші ж кажуть про велику кількість маленьких угод і зростання цікавості з боку локальних інвесторів, що, навпаки, має сигналізувати про пожвавлення ринку.

Mind вивчив великі вкладення, які пройшли в публічному полі, і з’ясував, хто був найактивнішим інвестором у році, що минає.

Один з найбільших у світі виробників холодильної техніки і керамічних пивних колон, торгово-промисловий холдинг UBC Group Ігоря Гуменного у вересні відкрив завод у Вінниці. Інвестиції в будівництво першої черги склали 10 млн євро, таку ж суму планують внести на другому етапі, у 2019–2010 роках. «Це дійсно велика інвестиція у виробництво в Україні», – говорить аналітик з макроекономіки Adamant Capital Костянтин Фастовець.

Зараз на заводі працюють кілька сотень співробітників, штат продовжує комплектуватися. До кінця 2018 року на виробництві має бути 750 працівників, а до 2024 – 2000 осіб.

Згідно з планом, перша черга вироблятиме холодильники зі скляними дверима і ларі для морозива на суму 400 млн грн щорічно. Друга черга, в рамках якої буде налагоджено випуск холодильних шаф, створюватиме продукту ще на 700 млн грн на рік.