Українські магнати втрачають рейтинг у щорічному списку найбагатших у світі Forbes

Погано бути українським мільярдером – принаймні, відносно кажучи.

Відповідно до останнього рейтингу Forbes найбагатших людей у ​​світі , мільярдери України побачили, що їх багатство в цьому році опустилося порівняно з минулим. Більше того, кількість українців у списку зменшилась із семи у 2019 році до шести сьогодні.

Але ті українці, які залишилися, втратили багато. На вершині списку українців олігарх Рінат Ахметов, власник металургійної гірничо-металургійної компанії «Метінвест», чиста вартістю 2,4 мільярда доларів. Незважаючи на це, він втратив приблизно 3,6 млрд доларів і впав 600 позицій у рейтингу, опустившись на 875 місце. І сталося це швидко: у жовтні активи Ахметова коштували 5,7 мільярда доларів.

Його бізнес-партнера, сталевого магната Вадима Новинського, вже немає в списку.

Металевий рудний магнат Костянтин Жевахо втратив 500 мільйонів доларів з минулого року, а його активи зараз коштують 1 мільярд доларів.

Решта українців:

1. Рінат Ахметов, вартістю 3,6 млрд доларів, займає 875 місце в рейтингу
2. Віктор Пінчук, вартістю 1,3 млрд доларів, 1670-е місце в рейтингу
3. Геннадій Боголюбов, вартістю 1,2 мільярда доларів, займає 1816 місце в рейтингу
4. Юрій Косюк, вартістю 1,1 млрд доларів, 1,966 місце в рейтингу
5. Костянтин Жеваго, вартістю 1 мільярд доларів, 1,991 місце в рейтингу
6. Ігор Коломойський, вартістю 1 мільярд доларів, 2 105 місце в рейтингу

Що трапилось?

Низькі ціни на сталь сильно вплинули на українських виробників сталі, заявив “Пошті” керівник відділу досліджень аналітики інвестиційної компанії “Адамант Капітал” Костянтин Фастовець.

“Очевидно, що це впливає на багатство акціонерів”, – сказав він.

“Фастовець” прогнозує, що “Метінвест” в 2020 році виробить на 500 мільйонів доларів менше, ніж у 2019 році, що становить приблизно 50% падіння у річному обчисленні.

В результаті глобальних заходів блокування з метою запобігання поширенню COVID-19, з середини березня ціни на сталь різко впали через падіння світового попиту. 12 березня уряд України оголосив про початок власного відключення, рішення щодо охорони здоров’я, яке сильно впливає на економіку.

Станом на 19 квітня дані показують, що великий бізнес страждає і втратив до 25% свого прибутку. Очікується, що вони звільнять майже 25% персоналу.

Відключення сприяє і без того тривалої кризи в металургії. Промисловість, на яку припадає близько третини промислового виробництва в Україні, стала першим погіршенням світового сповільнення в 2019 році. В результаті ціни на сталь впали.

У 2018 році США ввели 25% мито на імпорт сталі та 10% мито на імпорт алюмінію, що викликало економічний протекціонізм у всьому світі. Торговельна війна США з Китаєм та введені ЄС квоти на металургійну продукцію, призначені для захисту європейського ринку, також вплинули на ціни на сталь.

Україна в цьому відношенні особливо вразлива. Гірничо-металургійна промисловість складає 12-15% від загальної валової валової продукції. Станом на 2019 рік в Україні працює гірничодобувна, металургійна та інші суміжні галузі 350 000 людей.

В інтерв’ю, опублікованому на веб-сайті Метінвесту в січні 2020 року , до введення карантинних заходів в Україні, генеральний директор компанії Юрій Риженков визнав кризу.

“Ми – циклічна галузь, і я вважаю, що ми вже внизу або близько до нині поточного циклу”, – сказав він.

Висить на

Інші олігархи та багатство мільярдерів здаються незадіяними.

Віктор Пінчук, засновник EastOne, коштує 1,3 мільярда доларів. Власники групи “Приват” Геннадій Боголюбов на суму 1,2 млрд доларів та суперечливий олігарх Ігор Коломойський на суму 1 мільярд доларів також увійшли до списку.

Юрій Косюк, який є власником «Миронівського хлібопродукту», найбільшого в Україні виробника птиці, має чисту вартість 1,1 мільярда доларів.