Підсумки не підвели: 2020 рік металурги відпрацювали краще, ніж очікувалося

Експорт продукції українського ГМК в минулому році скоротився всього на 2,85% – до $ 13 млрд

Результати роботи українського гірничо-металургійного комплексу в минулому році виявилися гіршими, ніж хотілося б, але краще, ніж могло бути. Об’єднання підприємств «Укрметалургпром» так оцінило роботу вітчизняної металургії у 2020 році:

– виплавка сталі зменшилася на 1,4% – до 20,55 млн т;
– виробництво чавуну зросло на 1,5% – до 20,36 млн т;
– випуск прокату збільшився на 0,7% – до 18,34 млн т.

На щастя, не виправдалися вельми песимістичні очікування початку і середини року. Наприклад, Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України в липні минулого року з урахуванням результатів виробництва в першому півріччі прогнозувало, що за підсумками року виплавка сталі скоротиться на 3% – до 20,32 млн т, випуск прокату – на 0,3 %, до 18,15 млн т, а виробництво чавуну збережеться на рівні 2019 року – 20,06 млн т. Словом, для такого складного року як 2020 й результати діяльності вітчизняних металургів можна назвати більш ніж прийнятними.

Проблеми ГМК

Опитані GMK Center аналітики українських інвесткомпаній виділяють серед основних проблем українського ГМК високу залежність від експорту і незначний обсяг внутрішнього ринку, а також зростаючий протекціонізм на міжнародних ринках.

А ще, на думку експерта, наступного керівника аналітичного відділу Adamant Capital, до недоліків поточної моделі роботи ГМК можна віднести і те, що велика частка капіталу перебуває в сталі, тоді як основна частка маржі в останні роки знаходиться на стороні руди.